Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 11652450



*

nr 1165 2450


ETCHINGS

3 pcs. Unidentified artist, erotic, signed, 15x10 resp. 33x26,


3 st. Oidentifierad konstnär, Erotiska motiv, signerade, 15x10 resp. 33x26


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday February 26 2018
at 18:45:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/2 09:34:23 1      800 kr
24/2 09:51:09 1      900 kr
26/2 18:37:47 2      1.000 kr
26/2 18:40:14 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv etsningar grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr